Czy wiesz, że proste czynniki mogą spowodować diametralne zmiany w Twoim życiu?

 

Zaskakujący temat na moim blogu? Być może tak. Jednak czymkolwiek się nie zajmujesz, jak każdy człowiek na tej planecie, jeśli chcesz mieć bardziej szczęśliwe życie, musisz być świadomy wielu czynników, które wpływają na jakość Twojego życia!

🏖 Oto 10 elementów na lepsze “happy” w życiu – nie tylko dla inwestora!

medytacja radość spokój wolność joga trening happy

1⃣ Wstając rano, wiedz po co wstajesz;

Najgorzej, kiedy budzisz się, włączasz drzemki w budziku, wstajesz po godzinie i zastanawiasz się “co by tu zrobić”… Idealny pomysł na zmarnowanie sobie dnia!

2⃣ Wyrażaj wdzięczność za wszystko co jest w Twoim życiu;

Nie ma lepszej praktyki jak dziękowanie za wszystko co przychodzi. Prośby dotyczące tego, czego chcemy, nie mają tej mocy co wyrażenie wdzięczności za to co jest. To powinien być główny punkt programu dnia każdego z nas!

3⃣ Miej zaufanie do wszelkich wydarzeń;

Może wciąż szukasz winnych? Wydaje Ci się, że jesteś jedyny pokrzywdzony? Ufaj, bo wszystko dzieje się dla Twojego najwyższego dobra…

4⃣ Miej obrany cel i przede wszystkim ciesz się z drogi;

To wbrew pozorom nie cel, a droga daje najwięcej szczęścia! Jednak cel jest bardzo ważny, bo inaczej łatwo zagubić się na swojej drodze.

5⃣ Nie oczekuj;

Realizacja innego scenariusza, niż tego, na który nastawiłeś się, spowoduje rozczarowanie. Dlatego działaj w konkretnym kierunku, ale miej świadomość i elastyczność – życie może pójść w różnym kierunku.

6⃣ Nie przywiązuj się;

Prawda jest taka, że nic co posiadasz, nie jest “na zawsze”. Jeśli jesteś do czegoś przywiązany, a to zniknie z Twojego życia (a takich “znikających” rzeczy de facto  więcej doświadczysz) – masz gwarantowane cierpienie.

7⃣ Odżywiaj się zdrowo i bądź aktywny fizycznie;

Zarówno dieta, jak i nasza aktywność, mocno wpływają na stan Twojego ciała, ducha i umysłu. To niby oczywiste, ale warto stanąć przed samym sobą i zapytać – czy faktycznie wykorzystuję tę potężną, choć banalną wiedzę?

8⃣ Zrób co możesz zrobić, a potem obserwuj bez oceny, gdybania, wyrzutów, etc…;

Nie katuj się, nie wymagaj wszystkiego od siebie, nie wrzucaj na swoje barki zbyt dużo… Robisz co w Twojej mocy, robisz to, co uważasz na dany moment za najlepsze – a resztą zajmuje się już świat!

9⃣ Dbaj o porządek wokół siebie;

Porządek pracy, w telefonie, komputerze, w domu, w głowie… – porządek w każdym aspekcie wokół zwiększa prawdopodobieństwo porządku w życiu na wielu poziomach.

1⃣0⃣ Rób rzeczy niestandardowe;

Jedź inną trasą, poznawaj nowe miejsca, niech nowy dzień nie będzie kopią poprzedniego. Nawet zęby umyj dziś lewą ręką! Trenuj w sobie niestandardowość – poprawisz pracę mózgu, a na codzień będziesz bardziej kreatywny!

Trzymając się tych 10 kwestii, będziesz nie tylko na lepszym poziomie energetycznym i mentalnym, ale również będziesz układał lepsze relacje, będziesz odnosił więcej sukcesów i podejmował o wiele lepsze decyzje, niż do tej pory, a przez trudności przechodził dużo lżej i skuteczniej! 

Leave a comment